Lektorky

MICHAELA KLAPKOVÁ MATÚŠOVÁ

předsedkyně představenstva

Do Kapičky jsem poprvé zavítala se svým nejstarším synem. Dnes mu je už deset let a mně se za tu dobu narodily další tři děti. Rodinné centrum se pro mě stalo zdrojem inspirace, příležitostí poznávat zajímavé lidi, vzdělávat se a v neposlední řadě se profesně seberealizovat.  V Kapičce působím jako hlavní koordinátorka, podílím se na směřování centra a podepisuji se pod úřední dokumenty. Taky se ráda pouštím do tvorby outdoorových her a každý rok sháním Mikuláše:)

ADÉLA LUKÁČOVÁ

lektorka čtvrtečního programu Hrátky s batolátky

Do Kapičky jsem začala chodit celkem nedavno s dcerkou na program Mimiklubu a pozdeji i na Zpívánky a Batolátka. Obě jsme na programy v Kapičce chodily moc rády. Když mě v listopadu 2021 lektorky oslovily, zda bych se chtěla zapojit do organizace programu v Kapičce, s chutí jsem souhlasila, jelikož mi práce s dětmi po dvou letech na rodičovské dovolené už tak nějak začínala chybět 🙂 Vystudovala jsem střední pedagogickou školu, na vysoké jsem se zabývala speciální pedagogikou a po škole jsem několik let pracovala jako učitelka v mateřské škole a také ve speciální třídě s dětmi s postižením. Programy v Kapičce jsou pro mě i pro mou dceru velmi inspirující, ráda zde poznávám nové lidi a získávám prostřednictvím našich batolátek nové zkušenosti. A stejně tak bych i já ráda inspirovala děti i maminky k zajímavým činnostem a přístupu k přirozenému a hravému učení.

HANA MÜCKOVÁ

lektorka pondělního programu  Zpívánky. 

lektorka úterního programu Mimiklub

Jsem maminkou tří holčiček a hrdá Jičíňačka. Do Kapičky jsem začala chodit v listopadu 2014 s nejstarší dcerou. Po pěti letech pravidelných návštěv mě v roce 2019 lektorky oslovily s nabídkou aktivně se podílet na chodu centra. Od té doby se s dětmi a jejich rodiči seznamuji a setkávám v programu Zpívánky a tancovánky. V rámci svého programu se snažím dětem nabídnout jak společnou řízenou činnost, tak dostatek času na poznání prostředí Kapičky. Pro mě osobně pak působení v Kapičce představuje velkou možnost seberozvoje a nekonečnou inspiraci.

HANA KVERKOVÁ

lektorka pátečního programu SPOLU

lektorka Ženských kruhů a aktivit pro ženy

Na Jičínsko jsem se přistěhovala s manželem kovářem, na vesnici, do domečku se slepicemi a zahrádkou a v Kapičce jsem našla krásný prostor, kde i na mateřské se dvěma dětmi můžu tvořit a realizovat se.

Jsem alternativně zaměřená, jsou mi blízká témata respektující výchovy, nevýchovy, kontaktního rodičovství, přirozených porodů a v neposlední řadě také témata ženské spirituality. Od roku 2008 studuji alternativní  a duchovní směry pomáhajících profesí, vystudovala jsem andragogiku na Karlově Univerzitě, jsem certifikovanou koučkou Gestalt přístupu a posledních 13 let studuji různé roviny energetické práce. Tvořím rituály pro ženy, skupinové i soukromé (např. předporodní), provázím také starým slovanským rituálem zavinování.

V Kapičce tvořím komunitní páteční program SPOLU, kde velmi podporuji svobodnou hru, kterou prokládám hraním na ukulele a zpěvem, cvičením dětské jógy a příležitostným tvořením s dětmi. Pořádám programy pro ženy – ženské kruhy vždy poslední čtvrtek v měsíci a každoročně organizuji jičínskou část Světového týdne respektu k porodu.

Pro více informací se můžete podívat sem: hanakverkova.cz

tel.: 776 766 704

SOŇA ŠAFKOVÁ

lektorka programu ZVYKÁČEK

administrativní pracovnice a koordinátor aktivit pro rodiče

Do Kapičky jsem začala chodit s dcerou Anežkou, připravuji pro rodiče a děti výtvarné a kreativní dílny, provázím děti ve „Zvykáčku„, tam zaměstnávám Vaše děti, aby si nestýskaly.

Pokud máte nápady, náměty na aktivity, které by vás bavily, zajímaly, neváhejte se na mě obrátit. Mojí hlavní aktivitou v Kapičce je zajištění programové náplně, propagace, administrativa spojená s realizací projektů. Komunikace s lektory, rodiči, kontaktní pracovnice pro rodiče a další klienty, zajištění realizace aktivit pro rodiče.

Když voláte do Kapičky – jsem to já, kdo Vám odpoví na vaše dotazy 🙂

tel. 777 095 997

LENKA DRAHOŇOVSKÁ

lektorka

Jmenuji se Lenka Drahoňovská a jsem maminkou dvou docela divokých holek. Kapičku jsem objevila kdysi dávno, když byla první dcera miminko. Na Jičínsko jsem se přistěhovala krátce před mateřskou dovolenou a skoro nikoho jsem tu neznala. Kapička mi pomohla z osamění a otevřela dveře k seznámení se se spoustou skvělých a zajímavých lidí. Začala ke mně přicházet nová a zajímavá témata týkající se rodičovství, mateřství a výchovy. Moje dcery získaly příležitost se úžasně zapojit do různorodých dětských kolektivů. V Kapičce jsme se už nějak zapojili všichni včetně našeho tatínka a máme to tam rádi. I když mi už děti trochu odrostly, stále se ráda zapojuji do dění v Kapičce. Jsem taková pomocná ruka. Kde je zrovna třeba zaskočím, zařídím, pomůžu. Setkávat se se mnou můžete na vyráběních všeho druhu, bazárcích nebo piditáborech. Jsem pro každou legraci a ráda se do všeho pouštím společně s dětmi. V každém z nás je stále kus dítěte a já si to své vnitřní dítě ráda užívám naplno.

Od září 2020 se spolu setkáme v programu MALÍ VÝTVARNÍCI.

tel.: 732 556 068